3Doodler mı dedin?

Bu da bir fikir olarak başlamış ve sonrasında gerçeğe dönüşmüş proje. Süper de eğlenceli.

Evet, 3 boyutlu yazıcıdan sonra, ki mükemmel bir icattır kendisi, 3 boyutlu kalem de tamamlanmış. Mantığı basit dahi olsa bu zamana kadar bunu ortaya çıkarıp bakın bunu ben yaptım diyen de olmamıştı.

3Doodler direkt olarak 3 boyutlu çizmenize imkan sağlayan ilk kalem. Tamamen hayal gücünüze kalmış olan yaratıcılığınızı kağıda 2 boyutlu değil de 3 boyutlu olarak ortaya koymak oldukça eğlenceli olsa gerek. Herkes beceremeyecek tabii. Aramızda bunu hakkıyla kullanabilecek kişi sayısı oldukça az olabilir. Ama merak diye bir şey var. Bir kere merak edip sardığınız zaman en azından çöp adam yaparsınız eminim.

Görsel

Üretici firma WobbleWorks firması. Kendisini, aşağılamak için söylemiyorum, komik tabir ile oyuncakçı bir firma. Sanırım baktılar oyuncak oyuncak bir yere kadar, “insanların kendi oyuncaklarını yapmalarına izin vermeliyiz” dediler ve o coşkuyla bu icadı geliştirdiler.

Başta da söylediğim gibi 3d yazıcılar aldı başını gidiyor artık ve bu kalemin yazıcı versiyonu olan  “Makerbot Replicator 2″yi duymuşsunuzdur. Görsel

Bilgisayarınızda çiziyorsunuz, yazıcı içinde yer alan plastik malzemeyi eritiyor, hangi renk çizdiyseniz o renge boyuyor, sonra şeklini veriyor, soğutuyor ve artık çizdiğiniz şey 3 boyutlu olarak elinizde. Bu kalemde aynı mantık ile çalışıyor. Ancak böyle bir gücün elinizde olması veya elinizde böyle bir güç olması, hayli ilginç ve hayli heyecan verici.

Projelere destek toplamak amacı ile kurulan kickstarter sitesi kapsamında yardım edebiliyorsunuz projeye. 25 Mart 2013 proje destek kampanyasının son günü fakat zaten fazla fazla desteğini bulmuş durumda proje.(Projenin destek sayfası) Bu kadar destek ile birlikte seri üretime dahi geçebilirler. Aşağıda örnek bir kaç resim var nele yapabileceğinize dair.

GörselGörsel

Standart

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s